HASZONLESŐ

Dolgozni nem szeretek,ezért inkább figyelek és tanulok.Mindenkinél van okosabb ,tapasztaltabb.Ami legálisan hasznosítható én is megvalósítom, de közre is adom!Csemegézzetek kedvetekre az érdekes,tanulságos cikkekből!

hamann-bmw-x6-tycoon-3.jpg

Bankkártyák

2009.12.31. 07:46 Terrier

Bankkártyája szinte mindenkinek van, de miben különböznek egymástól azon kívül hogy más a színük?

Három fajta bankkártya létezik: dombornyomott, elektronikus és chipes.

Dombor kártyával

  • külföldön is lehet vásárolni

  • ahogy az interneten is

  • és a kártya kevesebbszer kér kódot hazai vásárlások esetén. ATM-nél mindig kér. (kivétel egy atm az országban)


Elektronikus kártyával

  • külföldön már nem mindenhol lehet fizetni

  • Interneten nem lehet vásárolni néhány kivételtől eltekintve

  • gyakran kér kódot vásárláskor is (a bolti kártyaleolvasó beállításától függ hogy mikor)


Ezen felül létezik még Mastercard, Visa, Amex és Diners kártyatársaság. A Mastercard ad ki dombornyomott (Mastercard standard) és elektronikus (Maestro) kártyát egyaránt ahogy a Visa is.


A pin kód mindig négy jegyű és a legtöbb banknál megváltoztatható. Többnyire olcsóbb a saját bankos atm használat. A kártyák kiküldéskor általában nem aktívak. Ha nem vesszük el a pénz 20 másodpercen belül, a gép visszahúzza azt. Egy kp felvét esetén általában korlátozott összeg vehető fel, többek között azért mert az atm száján nem fér ki túl sok bankjegy. Ha csalók megbuherálták a gépet és azt észrevesszük, mindig bankalkalmazottól vagy a telefonos ügyfélszolgálattól kérjünk segítséget. Ha utólag derült ki a turpisság írásban tegyünk panaszt.


A Mastercard euró elszámolású, a Visa pedig usd elszámolású. Ha forintban költünk a kártyákkal, akkor ennek nincs jelentősége, ha azonban az eur vagy usd számlánkhoz kapcsoljuk, akkor már van. Ha például a bankunk közvetlenül az eur számlánkhoz tudja kötni a Mastercard kártyánkat, akkor a bécsi bevásárlásnál egy fillér költség sem terhel minket. Visa kártyával lenne konverziós veszteségünk, mert a Visa usd alapú.

Ha viszont a gbp számlánkhoz kötjük a Mastercard kártyát, és Londonban vásárolunk, akkor először átváltják a gbp-t eur-ra, majd az eur-thuf ra, majd a huf-ot vissza gbp-re. Mindhárom konverzión szépen bukunk.

Tehát:

  • Ha Európába olyan helyre járunk ahol euró a fizetőeszköz, akkor Mastercard kártyánk legyen, és a bankunk ha képes rá állítsa be mögé az euró számlánkat.

  • Ha az Usába megyünk, akkor Visa kártyánk legyen és a USD számlánk legyen a kártya mögött.

  • Ha Angliába járunk ki rendszeresen, akkor mindegy hogy milyen kártyánk van, a forint számlánkat tegyük mögé. Így is bukni fogunk a konverzión, de kevesebbet.


Az Amex egy remek kártya, ugyanis az elfogadóhelynek rém drága vele minden tranzakció, így a kereskedők rettegnek tőle és csak ott lehet használni, ahol sok a külföldi turista.

Az aranykártyának egyedül akkor van értelme, ha imponálni szeretnénk az üzletfeleinknek, a közértes néninek, vagy a szőke hercegnek.

Szólj hozzá!

Címkék: bank bankkártya visa mastercard

Hitelkártya

2009.12.30. 22:13 Terrier

A legjobb dolog a világon. A bank véleménye szerint. Ők ugyanis éves szinten több mint húszezer forintot keresnek egyetlen hitelkártyán.

A hitelkártya nem egy túl bonyolult termék. Kap az ember a banktól egy hitelkeretet, legyen ez 100.000 forint. A harminc napos periódus alatt, ebből a hitelkeretből vásárolhat a kártyájával szabadon. Ha lejárt a harminc nap, van még 15 napja hogy teljes egészében visszafizesse a tartozását. Amennyiben ezt megteszi, akkor csak a hitelkártya éves díját kell megfizetnie, más költsége nincs.

Csakhogy a bank arra épít, hogy ezt nem teszi meg:

  • Mivel nem tudja visszafizetni határidőre a költéseit, ugyanis nincs elég pénze.

  • Elfelejti tartani a határidőt, késve fizet.

  • Direkt vagy véletlenül készpénzt vesz fel a hitelkártyájával (ezt csak a hitelkeret egy részéig teheti meg)

  • Nem használta a hitelkártyáját, így az éves díjat felejti el befizetni.


A hitelkártyák után felszámított kamat jellemzően HAVI! 3 százalék körül van, azaz éves szinten közelíti a 40 százalékot. A hitelkártya fronton legaktívabb Citbank thm-jei a 40 százalékot is meghaladják. Egy hitelkártya éves díja 3-15 ezer forint között alakul. Amennyiben elfelejtjük visszafizetni határidőre a tartozásunkat, akkor a kamaton felül egyéb büntető tételekre is számíthatunk 2-5 ezer forint közötti összegben.


A lényeg viszont az, hogy az ügyfél állandóan maga előtt görgesse az egyszer meggondolatlanul felhalmozott tartozását, befizetései fedezzék a borsos kamatokat, de a teljes tartozást ne. Néhány bank ezért információt is legszívesebben csak a minimum befizetendő összegről küld. Mivel az emberek jelentős része hajlamos tovább nyújtózni mint ameddig a takarója ér, könnyen benne találhatja magát a hitelcsapdában.



Angol szótár
Credit card – hitelkártya 
Debit card – bankkártya – a saját pénzét költi az ember, nem fizet büntetést vagy kamatot utána.
Ugyanakkor a bank is fut kockázatot, hiszen a hitelkártya mögött nincs tárgyi fedezet, ha nem fizet az ügyfél, nehéz behajtani a tartozást, így a hitelkártya igénylése a személyi kölcsönhöz hasonló. Ez is jövedelemre épül, azaz annak van esélye, aki bankszámlára kapja fizetését, ami meghaladja a minimálbért, és az igénylő nincs tele adóssággal, régebb óta dolgozik egy biztos munkahelyen. Ki kell tölteni egy igénylőlapot, kell hozzá bankszámlakivonat és munkáltatói igazolás, pár közüzemi és az okmánymásolatok, majd várni a bank döntésére. Ha ez pozitív, akkor be lehet menni aláírni a szerződést, és a hitelkártyával a pénztárcánkban elkezdeni költekezni.

Ennél egyszerűbb ha valaki előbírált hitelkártyát kap, a bank és egy cég együttműködése folytán, mert pl pontosan fizeti a mobilszámláit, vagy a Fundamenta megtakarításait, így a bank bírálat nélkül felajánlja neki a lehetőséget.


Sokan biztonsági tartalékként gondolnak a hitelkártyára, ami ugyancsak hiba, hisz ha kirúgják az embert állásából, akkor ostobaság lenne 40 százalékos kamattal hitelkeretet igénybe venni, azzal csak tetézné a bajt. Másoknak hízeleg, hogy a bank hitelkeretet biztosít nekik, ezért írják alá a szerződést.


Egy előnye van még a hitelkártyának, a visszatérítés, amikor a vásárlások után 1-2 százalékot visszakapunk, ezt ténylegesen a kereskedők által fizetett jutalékból kapjuk. Ezen felül külföldi autóbérlésnél és szállodai foglalásoknál lehet hasznos ha nem a saját pénzünket foglalja az autókölcsönző / hotel.

Ha tehát adott a 100 ezres hitelkeretem, amit minden hónapban teljesen ki is használok, akkor ingyen használtam a bank pénzét, ami a jelenlegi betéti kamatokkal számolva körülbelül 4 ezer forintos megtakarítást jelent nekem. Nagyjából ennyi egy hitelkártya éves díja azaz nullán vagyok. Ha egyszer is feledékeny voltam, már mínuszban.


A Citibank és a Budapst Bank a legaktívabb hitelkártyafronton, de az OTP, az Erste, és az Unicredit is próbálkozik. A Raiffeisen pedig a hitel és a bankkártya ötvözetével (okoskártya) is jelen van.


A hitelkártya csak annak való, akinek nincs szüksége hitelkeretre, és biztos benne hogy sosem felejt el semmit, főleg határidőre visszatölteni a hitelkeretét. A többiek jobban járnak egy folyószámla-hitelkerettel.


Hogy akkor miért van minden felnőtt amerikainak hitelkártyája?! Mert ott minden bank ezt a terméket erőlteti rá először az ügyfélre és az amerikaiak nem látnak túl az orruknál.




    http://ebredjetek.hupont.hu/                       

    http://www.smileyk.hupont.hu/        http://arvasagok.hupont.hu/           

    http://valogatas.hupont.hu/         http://paterparty.hupont.hu/

    http://.kifesto.hupont.hu/                             http://car.deluxe.hu/ 

    http://.webforditas.hu/                http://magyarokhoz.hupont.hu/

    http://hasznaltgyerekruha.hupont.hu/




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 20
Heti: 122
Havi: 623
Össz.: 148 949

Látogatottság növelés
Oldal: 12. Bankkártyákról általában
HASZONLESŐ - © 2008 - 2024 - haszonleso.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »