HASZONLESŐ

Dolgozni nem szeretek,ezért inkább figyelek és tanulok.Mindenkinél van okosabb ,tapasztaltabb.Ami legálisan hasznosítható én is megvalósítom, de közre is adom!Csemegézzetek kedvetekre az érdekes,tanulságos cikkekből!


hamann-bmw-x6-tycoon-1.jpg

A használt merevlemezekkel kapcsolatosan már kitárgyaltuk, a letörölt fájl, a letörölt particiós tábla nem igazi törlés, az eladott eszközt adathelyreállító programokkal zaklatva sokszor meglepő információk bukkanak fel. Emiatt akinek félteni való adata van, inkább azon gondolkozik, hány fokos szögben fúrja át a leselejtezett winchestert még a tűzbedobás előtt ;-) Vannak tételek, amiket nem szabadna bárkinek áruba bocsátani, pláne nem fullos dokumentációval.

Egy amerikai biztonsági tanácsadó nemrég arról számolt be, hogy egy bostoni bár eladó eszközei között két biliárd asztal és egy világító Budweiser lámpa között egy ATM pénzkiadó automatát sikerült neki megvennie. A mellékelt kézikönyv még arra is adott részletes útmutatást, pontosan hogyan történik az érzékeny adatok tárolása. Ha a korábbi tulajdonos nem veszi a fáradtságot az alapos törlésre, a szakértők számára nyitva az út a korábbi számla- és tranzakciós adatok visszanyerésére.

A dolog érdekessége, hogy az USA-ben nincs szabályozva, korlátozvaaz ilyen eszközök adás-vétele, illetve hogy ki birtokolhat, üzemeltethet ilyesmit. Mindenesetre több, mint meglepő, hogy az E-bayen vagy a Craiglisten lehessen licitálni pénzkiadó automatára. A bűnözők valószínűleg kapva kapnak az ilyen lehetőségeken, hiszen nem csak egy adott eszközből nyerhetnek ki érzékeny adatokat, de részletesen megismerve annak működését, szofisztikáltabb csalásokat készíthetnek elő.

De akár egy nagyforgalmú helyen fel is állíthatják, és működtethetik, legalábbis az Egyesült Államokban. Saját automata esetén pedig jóval kisebb a lebukás esélye a beépített második olvasóval, buherált PIN olvasó kamerával. A riportbeli utca embere jellegzetesen úgy nyilatkozott, az, hogy használna egy neki megmutatott pénzkiadó automatát, egyedül azon múlik, hogy az éppen mennyi pénzkezelési költséget számít fel.


Siciliano onnan kapta a vásárlási ötletet, hogy korábban a DefConon egy ott felállított hamis ATM-et lelepleztek a résztvevők. Megtartja az eszközt éselőadásain ezzel fogja majd szemléltetni, hogy milyen veszélyei vannak az ilyen jellegű szabályozatlanságnak, mire kellene kötelezni a korábbi ATM tulajdonosokat a pénzautomata áruba bocsátása előtt, szóval jócskán van volna még teendő az alaposabb biztonság terén.



A bankkártyás visszaélések következtében a hazai kibocsátású kártyák használatához kapcsolódó kár tavaly 438 millió forint volt. Változatlanul a plasztikok hamisítása és az ellopott kártyák illetéktelen használata a leggyakoribb.

Míg 2007-ben ugrásszerűen nőtt a magyar bankok által kibocsátott bankkártyákkal elkövetett visszaélésekből eredő kár, tavaly jelentősen lassult a növekedés. A csalás módozatai változatlanok: lopott, elvesztett vagy hamisított kártyával, e-mail, telefon és internet révén csapolják illetéktelenek a bankszámlákat.

A hazai kibocsátású kártyák használatához kapcsolódó kár értéke tavaly 438 millió forint volt. A csalások fele a hamisított, negyede az ellopott kártyákhoz kapcsolódik. A visszaélésből eredő veszteség minden esetben a kibocsátó bank, a kártyabirtokos és a kártyát elfogadó kereskedő, illetve utóbbi bankja között oszlik meg.

A hazai bankok közül az év végéig mindössze kettő kezdte el kártyáinak biztonsági (EMV) csippel történő ellátását, ami a hamisítások kivédésének jelenleg leghatékonyabbnak tartott eszköze. Az euróövezet országai 2011-ig kaptak haladékot a fizetési forgalomban lévő valamennyi bankkártya biztonsági csippel való felszerelésére. Addig a mágnescsíkos és a csipes kártyák párhuzamosan használhatók, s a széles körű elfogadás érdekében az utóbbiakon is van mágnescsík: ez pedig azt jelenti, hogy ezeket is lehet hamisítani.

Idehaza már kevés csipolvasó nélküli POS-terminál van az üzletekben és a szolgáltatóknál, de az ATM-automaták tekintetében rosszabb a helyzet - lévén a bankjegykiadó automaták drágák, és sokkal ritkábban cserélik azokat, mint az üzletekben található terminálokat. Június végén az ATM-berendezések 77 százaléka volt képes EMV csipkártyák elfogadására is.

A hamisított kártyákk...


Nálunk az említett 2011-es dátum csak jelképes, mivel Magyarország nem tagja az eurózónának. A nemzetközi kártyatársaságok persze vélhetően magyar tagbankjaiktól is elvárják a biztonságosabb technika alkalmazását, de kötelezni nem tudják a pénzintézeteket, amelyek minden rendszer megvétele előtt ellenőrzik azok megtérülését. Magyarországon a csippel ellátott kártyák aránya tavaly év végén 30 százalék volt, és jelenleg is csak 31, míg az uniós átlag 67 százalék.

Az előrejelzések szerint a hamisított kártyák használata földrajzilag átcsoportosul a biztonságosabb kártyákat még nem, vagy nem száz százalékban alkalmazó országokba. A csipes kártyák terjedésével ugyanakkor a visszaélések eltolódnak azon tranzakciótípusok felé, amelyek a kártya fizikai jelenléte nélkül történnek - az internetes vagy a telefonos vásárlásokra. Nem csoda, hogy az ilyen visszaélések miatt bekövetkezett kárérték egy év alatt 37 százalékkal nőtt. Ezek viszszaszorítására a kártyatársaságok új fejlesztésekkel álltak elő. Ezek egy részét az internetes elfogadásban érdekelt valamennyi hazai bank biztosítja a kereskedők részére, ám a kártyabirtokos ügyfelek számára ezen szolgáltatások egyelőre nem elérhetők.

A bankkártyákkal elkö...

A plasztikok biztonságos használatához jó tudni

- A PIN kódot jegyezzük meg, és soha ne tartsuk felírva, különösen ne a kártya közelében.
- Ha sűrűn fizetünk az interneten, célszerű e célra külön kártyát tartani.
- Egyes bankoknak vannak speciálisan internetes fizetésre kialakított kártyái, ezeket érdemes igénybe venni.
- E-mailben lehetőség szerint ne küldjük el a kártya adatait, a hozzá tartozó kódot pedig soha. Még akkor sem, ha látszólag a bank kéri: pénzintézet soha nem kér semmilyen személyes kódot levélben.
- A bankkártya elvesztése, ellopása esetén azonnal értesítsük bankunkat. Az értesítést követően a jogosulatlan használatból eredő kár a bankot terheli, de a hatályos jogszabályok alapján az értesítést megelőzően is maximum negyvenötezer forint lehet a kárunk.
- Kártyahasználat során ne tévesszük szem elől a kártyát.
- Rendeljük meg az sms-értesítő szolgáltatást: így azonnal értesülünk arról, hogy valaki illetéktelenül használta a kártyát.

Bizonyos országokban lehetőség van arra, hogy külföldi deviza helyett forintban fizessünk, vagyis a kereskedő - beleegyezésünk esetén - forintfizetést tüntessen fel a vásárlási bizonylaton. Ez azonban nem azt jelenti, hogy ugyanez a forintösszeg fog megjelenni a bankszámlánkon. A kereskedő bankja és a mi bankunk közötti elszámolás során ugyanis az összeget átváltják az országok közötti elszámolás devizanemére, majd az összeget bankunk újra forintosítja. Ezzel a lehetőséggel a kereskedő csak az ügyfél előzetes beleegyezésével élhet, miután tájékoztatta a vásárlás összegéről, mindkét devizanemben.




Chipes bankkártyák

A mágnescsík alapú bankkártyákkal történt visszaélések száma az elmúlt évtizedben annyira megnőtt, hogy a vezető elektronikus fizetési rendszerek (Visa, Mastercard, JCB) biztonsági szintjét mindenképpen meg kellett növelni. 


A chipkártyás megoldás kitűnő választásnak tűnt, azonban a kibocsátó bankok motiválása a migrációhoz szükséges volt, ezért a kártyatársaságok rendelkezése, a „liability shift” szerint 2005. január elsejétől bármely kibocsátó (bank), amely nem alkalmazza az EMV chipes technológiát, felelős anyagilag azokért a bankkártya-csalásokért, amelyeket meg lehetett volna akadályozni annak használatával. 
A jövõ – EMV chipes bankkártya lehetséges alkalmazásai
Az EMV rövidítés az alapító kártyatársaságok neveiből (Europay, Mastercard, Visa) egy nemzetközi szabványt takar, amit a chipes bankkártyák interoperabilitása érdekében hoztak létre. Az EMVco brüszszeli konzorcium az EMV szabványosításért felel. Az EMV technológia bevezetése hatással van a hagyományos kártya alapú fizetési rendszer minden elemére: a kibocsátó bankokra, a fizetési rendszerekre és hálózataikra, a betéti és hitelkártyákra, az informatikai eszközökre (POS, ATM, automaták stb.), a kártyagyártókra és a megszemélyesítő központokra. A chipes bankkártyák előnyei 

• csalások csökkentése a korszerű chipes technológiának köszönhetően (nem lemásolható), 
• skálázható biztonsági szintek és kockázat- menedzsment (SDA, DDA, CDA), 
• javuló kártya menedzsment és kockázatcsökkentés, 
• ügyfelek egyedi kezelése zártabb, biztonságosabb, gyorsabb rendszerben történhet, 
• új üzleti lehetőségek kiaknázása (multiapplikációs kártyák kibocsátása, biztonságos internetbank kialakítása), 
• kibocsátás utáni szolgáltatások elérhetővé válnak (PIN módosítás, alkalmazások, keretek menedzselése), 
• ha a bank sosem bocsátott még ki kártyát, korábban rögtön egy high-tech megoldással tud indítani, 
• biztonságos offline tranzakciókat lehet végrehajtani, tehát online kapcsolat nélkül pár tranzakció a kártya chipjében tárolódik, és a következő online kapcsolatkor szinkronizál csak a központi szerverrel, 
• a költségek csökkenése az offline tranzakcióknak köszönhetően, mivel nincs szükség minden alkalommal online kapcsolatra, 
• új vásárlói és üzleti szegmens elérése, 
• platform a további alkalmazásokhoz, 
• a „liability shift” nem vonatkozik az EMV-t kibocsátó bankokra, 
• megfelel a legújabb nemzetközi fizetési szabványoknak. A neves hazai és a nemzetközi beszállítók komplett megoldásokkal állnak az EMV piac szolgálatára: 
• EMV bankkártya gyártása (kulcs-menedzsment, chipbeültetés, inicializáció és megszemélyesítés), 
• borítékolás, logisztikai tevékenység (egyéb anyagok felhasználásával csomagképzés, akár ügyfélspecifikusan célzott megszólítással, tartalommal), 
• PIN kártya/boríték és nagy tömegű számlaegyenleg megszemélyesítése, 
• konzultáció, biztonsági felmérés, 
• biztonságos adatkapcsolat kialakítása a bank és a nyomda között, 
• részvétel a design tervezésében és elfogadtatásában, 
• ügyfélspecifikus termékek fejlesztése, 
• PKI, elektronikus pénztárca, biometria, lojalitás applikációk fejlesztése. 

A 2006-os évtől a nagyobb bankok az USA-ban (Visa, Mastercard és American Express) opcionálisan RFID (rádiófrekvenciás azonosító) chippel ellátott bankkártyát bocsátanak ki, ami elektronikus pénztárcaként funkcionál, kisebb összegeket (átlagosan 20–50 USD alatt) lehet gyorsan kifizetni, vagy készpénzként felvenni. Európai széles körű megjelenésére még néhány évet biztosan várni kell. 

Beküldve: 2007-10-26


    https://sites.google.com/site/luxussportcars/

    http://sites.google.com/site/motorradverlosung/       

    http://ebredjetek.hupont.hu/                       

    http://www.smileyk.hupont.hu/        http://arvasagok.hupont.hu/           

    http://valogatas.hupont.hu/         http://paterparty.hupont.hu/

    http://.kifesto.hupont.hu/                             http://car.deluxe.hu/ 

    http://.webforditas.hu/                http://magyarokhoz.hupont.hu/

    http://hasznaltgyerekruha.hupont.hu/




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 46
Heti: 211
Havi: 792
Össz.: 154 622

Látogatottság növelés
Oldal: 6. ATM és Bankkártya csalások...
HASZONLESŐ - © 2008 - 2024 - haszonleso.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »